25. marts 2025

Hesehus i slutspurten til årets E-handelspriser​​​​​​​

Dansk Erhverv har netop offentliggjort, hvem juryen har udpeget til top-5 til årets E-handelspris. Vi er stolte over igen i år at være stærkt repræsenteret! Vi er direkte eller indirekte repræsenteret hele 5 gange med vores ambitiøse kunder.

For syvende år i streg er vi nomineret i kategorien ’Bedste e-handelscase’. Denne gang er det BabySams vilde omnichannel-succes, der har fået juryen til at spærre øjnene op. Hesehus er endda det eneste digitale bureau, der er nået helt til top-5 med en case i år.

BabySams popularitet stopper dog ikke ved bedste e-handelscase. De er også nomineret i kategorien for ’bedste omnichannel-virksomhed’. Her skal de blandt andet slås om førstepladsen med en anden af Hesehus’ største og længstvarende samarbejdspartnere, Matas, der er forsvarende mestre i kategorien.

Matas kan heller ikke nøjes med en enkelt kategori, da de også er nomineret i kategorien for ’Bedste B2C-virksomhed med online omsætning over 100 mio. kr.’ Her kan Matas måske forsvare titlen, da de også tog førstepladsen i denne kategori sidste år.

Sidst men ikke mindst er en anden Hesehus-kending nomineret i kategorien ’Bedste B2B-virksomhed med online omsætning under 200 mio. kr.’ Her er Fristads Kansas Workwear blandt årets fem bedste cases og kan potentielt stryge helt til tops d.15. Maj, når E-handelsprisen løber af stablen.

Vi er meget stolte af nomineringerne. De er et resultat af vores dedikation til at skabe innovative og effektive e-handelsløsninger for vores kunder. Vi ser frem til prisuddelingen og håber at kunne fejre flere sejre sammen med vores fantastiske kunder igen i år.

Er du nysgerrig på vores kunders e-handelsløsninger, så læs meget mere om dem nedenfor:

Tilmeld dig nyhedsbrevet

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få serveret de nyeste trends, events, cases og meget mere.